Masívny nábytok sa teší veľkej obľube. Veď ani nie je divu. Kto by netúžil po takomto kúsku. Keď sa povie masív, pravdepodobne si predstavíte naturálne pôsobiace stoly a skrine, bez akéhokoľvek povrchového náteru. To však nie je úplne pravda. Aj masívny nábytok môže byť natretý farbou. To mu ale vôbec neuberá na jeho neobvyklom vzhľad. Práve naopak, takéto kúsky sa extrémne hodia do moderne ladených priestorov.
Najčastejšie sa môžeme stretnúť s nábytkom, ktorý je natretý olejovou farbou. Ten v podstate pôsobí akýmsi RETRO dojmom. Ak ste si predstavili výrazne farebné skrine a stolíky, aké poznáme zo starých československých filmov, nie je to úplne správna predstava. Dnešné farby sú ladené skôr do krémových a tlmených odtieňov. Populárna je napríklad krémová, slabo hnedá, alebo kávová farba. Pokiaľ sa vám páčia skôr spomínané výraznejšie farby, nie je problém zohnať aj takéto kúsky.
Dajte si pozor najmä na to, že ide o pomerne dosť výrazné prvky v interiéri. Už len samotný masív, teda ten nefarbený, na seba upúta veľkú pozornosť. Ak si k tomu pridáme ešte farby, pri nesprávnom kombinovaní to nemusí skončiť najlepšie. Držte sa jednoduchého pravidla. Ak chcete použiť svetlejšie farby, mali by ladiť aj s ostatnými časťami vášho bytu zvyšným nábytkom. Na druhej strane pôsobí veľmi príjemne aj kombinovanie svetlejších farieb s tými tmavšími. Môžete zladiť napríklad krémovú komodu z masívu a tmavomodrý konferenčný stolík. Vždy však platí, že by farby mali v konečnom dôsledku pôsobiť vyvážene. Poznáte to, všetkého veľa škodí.
Zapamätajte si aj to, že by ste priestor nemali masívnym nábytkom prepchať. Do jednej miestnosti s rozlohou okolo dvadsiatich metrov štorcových, použite maximálne tri, väčšie kúsky a poprípade jeden, či dva menšie. Môžu to byť napríklad menšie stoličky, alebo stolíky.